trift.ch

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

Офіційний сайт міста Вознесенськ Офіційний сайт міста Вознесенськ
Офіційний сайт міста Вознесенськ
"Єднання зусиль громади для процвітання міста"
Офіційний сайт міста Вознесенськ
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayanТелефонний код - 05134
Поштовий індекс (56500)

Українські міста в Iнтернеті


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

Гуманітарна сфера

Освіта
    Освіта є основою соціально-економічного, духовного та культурного розвитку суспільства. Для задоволення конституційного права і потреби громади у здобутті освіти в місті сформована оптимальна мережа закладів освіти. Сьогодні основними напрямками   розвитку освіти міста відповідно до освітянської державної політики є: 

- Забезпечення громадянам міста рівного і справедливого доступу до якісної освіти;
         - Ефективне запровадження зовнішнього незалежного оцінювання випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів;
         - Оновлення змісту дошкільної та загальної середньої освіти;
         - Створення економічних механізмів солідарної участі держави і бізнесових кіл, громадян у забезпеченні рівного доступу до якісної освіти;
         - Забезпечення конкурентоспроможності випускника школи, розвитку кожної дитини;
         - Забезпечення ефективної системи виховання;
         - Формування сучасного педагога, спроможного підготувати молоду людину до адаптації у суспільстві, саморозвитку, самореалізації, самовдосконалення, навчання впродовж усього життя і який сам постійно дбає про підвищення власного рівня професійної майстерності;
         - Здійснення інтеграційних кроків до європейського простору.

Галузь освіти у нашому місті, представляють 12 дошкільних, 13 загальноосвітніх, 3 позашкільні навчальні заклади та 1 міжшкільний навчально-виробничий комбінат. Із структури мережі навчальних закладів можна побачити, що влада забезпечила гарантоване право на дошкільну, загальноосвітню та позашкільну підготовку.

Дошкільною освітою охоплено 73 % дітей дошкільного віку, з них 85 % дітей п’ятирічного віку. Ми маємо тенденцію до збільшення кількості дітей в садках. Дошкілля нашого міста має гарні здобутки у забезпеченні змісту освіти, системи фізкультурно-оздоровчої роботи, методичного супроводу навчально - виховного процесу.
Починаючи з 2009 року поетапно впроваджується нова Базова програма розвитку дитини « Я у світі», продовжується активна діяльність щодо здійснення інноваційних підходів у роботі з батьками та громадськістю щодо проведення фізкультурно-оздоровчих заходів, створення   умов для комфортного перебування кожної дитини в закладі, формування розвивального середовища.

Мережа загальноосвітніх навчальних закладів враховує потребу в роботі з обдарованими дітьми, у профільній підготовці старшокласників, забезпеченні прав на освіту національних меншин. Для дітей з 14 років та для працюючих громадян, які не отримали повну загальну середню освіту у відповідний вік, для засуджених, які перебувають у виправно-виховній колонії, функціонує вечірня (змінна) школа на 248 учнів . Крім того, забезпечено індивідуальне навчання для 24 дітей – інвалідів та хворих дітей, екстернат для 10 учнів.

Сьогодні більшість навчальних закладів м. Вознесенська працює в інноваційному режимі. З метою забезпечення ефективного розвитку, за ініціативи Управління освіти, при підтримці депутатів, громади міста впроваджується міська цільова програми розвитку освіти міста на 2009- 2015 роки. Крім того, завершується робота по формуванню Концепцій розвитку кожного навчального закладу, таким чином забезпечується   програмно - цільовий розвиток галузі. Постає завдання для кожного закладу - створити атмосферу єдиного державного розуміння розвитку освіти, змінити орієнтації педагогічного колективу щодо оцінювання діяльності кожного вчителя, організувати навчально-виховний процес на основі творчої співпраці вчителя, учнята батьків.
 
 
Міжнародне співробітництво
1.    На базі закладів нового типу гімназії та ліцею “Інсайт” з 2002 року працюють волонтери, представники “Корпусу Миру США” за програмою ACTRFCCELS
2.    Забезпечується участь обдарованої молоді в міжнародних:
-       програмі обміну для майбутніх лідерів “FLEX”. Кожен рік учні Вознесенської гімназії виходять у фінал в цій Програмі з правом виїзду до США на один рік;
-       учні гуманітарного класу під керівництвом завідуючої Ресурсним центром Карпікової О.Л. листуються з американськими школярами по електронній пошті в межах Міжнародної програми “Flags and Friends”;
-       Вознесенська гімназія №1 працює за програмою полько-українського партнерства «Разом більше, ніж обмін»
-       Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру» - 476 учнів
-       ІХ Міжнародний конкурс імені Петра Яцика – 151 учень.
 
      Талант і творча обдарованість стають сьогодні запорукою інтенсивного економічного розвитку країни і сприятливим фактором національного престижу. Успішно працює у місті програма "Обдаровані діти".
     
 
Важливим показником роботи з обдарованими дітьми є результативність виступів наших учнів на обласних предметних олімпіадах, конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт, турнірах та фестивалях. І ці показники покращуються з кожним роком. В цьому році ми пишаємося досягненнями наших дітей на рівні області та країни.
      
Слід зазначити, що у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських олімпіад із базових дисциплін учні показали достатній рівень знань. За обласним рейтингом місто Вознесенськ посіло VІІ місце серед 24 районів. Це досить гарні показники. І ця тенденція зберігається вже декілька років поспіль. Результати обласних олімпіад засвідчили наявність ефективної роботи та відповідальне ставлення при підготовці учнів до участі в олімпіадах в гімназії, ЗОШ№8 та ЗОШ№10.
        
Вже стало традицією вшановувати учнів загальноосвітніх шкіл міста, переможців міських олімпіад з базових дисциплін та переможців обласного тестування до територіального відділення Малої академії наук на загальноміському заході «Свято Наума», який започаткував науково-методичний центр. В минулому навчальному році   на цьому святі вшановувалися 134 учні загальноосвітніх шкіл міста.
        
В традиційному конкурсі «Найкращий учень року – 2009» визначаються кращі з кращих у навчанні, суспільному житті, самоврядуванні. Цьогорічним переможцем та стипендіатом міської ради стала учениця ЗОШ№5 Краснопьорова Анастасія.
      
З метою виявлення обдарованих всебічно розвинених дошкільників науково-методичним центром проводиться щорічний міський інтелектуальний конкурс «Юний ерудит». Конкурс для кожної дитини - це нагода представити свій дитячий садок, заявити про себе, взяти участь в цікавому заході, який запам’ятається надовго. Цьогорічним переможцем інтелектуального конкурсу «Юний ерудит – 2009» стала вихованка дошкільного навчального закладу №1 Наливайко Світлана, а дошкільний навчальний заклад №1 (завідуюча Сербулова О.Є.) нагороджено почесним перехідним кубком «За виховання переможця конкурсу «Юний ерудит».
   
        У центрі уваги Управління освіти є утвердження моделі державно-громадського управління, передбаченої Національною доктриною розвитку освіти в Україні. Ця модель є відкритою і демократичною, вона здійснює активний вплив на прийняття управлінських рішень з урахуванням громадської думки, забезпечує наступність між діяльністю управлінських систем навчальних закладів та відділу освіти, сприяє цілісному розвитку галузі. В цій системі відповідне місце займають Ради закладів, органи учнівського самоврядування, благодійні фонди. 
         
Ми продовжуємо будувати партнерські стосунки з українськими та міжнародними установами та організаціями, які відкриті для співпраці з закладами освіти нашого міста. Маємо активні зовнішні зв’язки з   громадськими організаціями, міською благодійною організацією сприяння розвитку освіти «Діалог», інституціями післядипломної педагогічної освіти, Корпусом Миру США, ООН в рамках програми «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» з питань поповнення матеріальної бази , впровадження проекту SPARE з питань застосування ресурсів та енергії, Європейським Союзом через «Європейський діалог» по впровадженню різнопланових проектів: сьома школа самоврядування , школа молодих лідерів, «Центр польсько-української співпраці». В рамках політики держави щодо входження до європейської спільноти маємо самі володіти знаннями про ці процеси та залучати батьківську та учнівську громаду до їх реалізації.
 
 
ЗДОРОВ’Я
Медичне обслуговування жителів міста  здійснюється медичним закладом - Центральною районною лікарнею.
Вознесенська центральна районна лікарня функціонує з 1870 року , як земська лікарня.
Комунальна установа «Вознесенська центральна районна лікарня» обслуговує населення міста Вознесенська та Вознесенського району. Кількість населення 70 627 чоловік, в тому числі місто - 38 626 чоловік.

За 139 років районна центральна лікарня з невеликої земської перетворилась в одну із найбільших лікарень області із великим матеріально – технічним, кадровим потенціалом.
Також функціонує станція швидкої медичної допомоги на 5 бригад, одна із них лікарська.
Амбулаторно-поліклінічна допомога населенню надається по 23 спеціальностях в консультативній поліклініці для дорослих та дітей, в 5 амбулаторіях - лікарів загальної практики сімейної медицини.

У зв'язку з реформуванням системи охорони здоров'я міста Вознесенська, згідно рішення сесії міської ради, 01.01.2000 року було створено відділення сімейних лікарів, яке згодом було розподілено на 5 окремих сімейних амбулаторій розташованих в п’яти мікрорайонах міста. Таким чином, на сьогоднішній день населення міста отримує медичну допомогу від народження до похилого віку у одного сімейного лікаря.

Для подальшого успішного розвитку сімейної медицини у місті була впроваджена нова технологія та фінансова мотивація роботи сімейного лікаря.
В грудні 2004 року, згідно наказу МОЗ України №88, комунальна установа "Вознесенська центральна районна лікарня" увійшла до закладів охорони здоров'я для участі в експеременті з метою розробки методики диференційного розподілу коштів за рівнями надання медичної допомоги з урахуванням кількості хворих на засадах сімейної медицини.
Створена система маршрутизації (направлень) до "вузьких" спеціалістів для госпіталізації, проводиться моніторинг їх амбулаторного прийому та госпіталізації у відділення лікарні по направленням сімейних лікарів.
Впроваджено в практику новітні технології:
-         оперативне втручання методом лапароскопії;
-         ендопротезування суглобів.
Для ефективного лікування хворих використовують фізіотерапевтичні методи, іглорефлексотерапія, масаж.
Для надання медичної допомоги на більш високому рівні у комунальній установі "Вознесенська центральна районна лікарня" працює діагностичний центр, де виконується:
  • ультразвукові дослідження;
  • фіброгастроскопія;
  • фіброколоноскопія;
  • ректороманоскопія;
  • ехоенцефалографія;
  • лазеротерапія;
  • рентгенодіагностика;
  • бронхоскопія;
  • внутрисудинне лазерне опромінювання крові.
Можливість виконувати сучасні обстеження без виїзду з міста ,а також своєчасно діагностувати захворювання головного мозку , хребта , органів травлення на правах оренди встановлений спіральний комп’ютерний томограф .
Для проведення гемодіаліза , хворим з хронічною нирковою недостатністю   , відкрито філіал відділення гемодіаліза обласної лікарні міста Миколаєва. В 2009 році було проведено 804 процедури гемодіаліза .

Лабораторія «Діла» де проводиться забір крові для біохімічного аналізу та визначення рівня гормонів ендокринних залоз.
З 1997 року у місті діє громадська організація "Лікарняна каса", як один з елементів страхової медицини.
Основною метою діяльності "Лікарняної каси" є медичне обслуговування членів лікарняної каси в умовах ринкової економіки шляхом використання коштів, які формуються за рахунок постійних внесків її членів.

Завдяки нашим проектам співробітництва сімейної медицини з лікарняною касою, які стали переможцями Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування в 2003 та в 2004 роках було придбано медичну апаратуру та обладнання для сімейних амбулаторій, а головне - програму "Автоматизоване робоче місце (АРМ) сімейного лікаря" та 41 комп'ютер для сімейних лікарів, "вузьких" спеціалістів і відділень центральної лікарні, що у подальшому дозволить завершити створення локальної комп'ютерної мережі автоматизованої системи управління (АСУ) закладів охорони здоров'я міста та введення в дію модемного зв'язку між амбулаторіями сімейних лікарів, консультативною поліклінікою та стаціонарними відділеннями комунальної установи "Вознесенська центральна районна лікарня"
Комунальна установа "Вознесенська центральна районна лікарня" визначена експериментальною площадкою впровадження моделі оптимізації управління охорони здоров'я в умовах єдиного медичного простору регіону. 
 
КУЛЬТУРА 
Робота в сфері культури була спрямована на забезпечення умов для реалізації творчого потенціалу різних верств населення, духовне та культурне становлення громадян засобами культурно-просвітницької роботи, збереження національно – культурної спадщини, забезпечення доступу населення до культурних надбань.                                                                                                          

Діяльність установ і закладів культури, мистецьких художніх колективів в цілому забезпечувала достатній рівень задоволення духовних потреб населення міста.
Реалізацію державної культурної політики в місті Вознесенську в 2009 році забезпечував цілісний комплекс закладів та установ, серед яких: КЗ Міський будинок культури, 6 бібліотек, 2 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, краєзнавчий музей, музей  Є.Кібріка.
Бібліотеки міста об’єднані у єдине структурне утворення з метою найбільш ефективного використання бібліотечних ресурсів міста. КЗ«Бібліотечна мережа» є культурно-просвітницьким інформаційним закладом.

Діяльність бібліотек та музеїв була направлена на повне задоволення загальнокультурних, інформаційних, освітніх потреб мешканців міста. Музеї і бібліотеки сьогодні – це осередки спілкування, культурно-освітні комплекси, в яких власне музейні та бібліотечні функції виконуються нарівні з освітніми, виховними та розважальними.
Музейні заклади в 2009 році відвідали понад 25 тисяч глядачів, для яких було організовано 350 екскурсій, проводяться культурно-мистецькі та культурно-освітні заходи, серед яких найважливіше місце займають художні та тематичні виставки.

Робота КЗ «Дитяча музична школа» та «Дитяча школа мистецтв» була спрямована на забезпечення потреб особистості дитини в творчій самореалізації, в інтелектуальному та духовному розвитку, підготовку до професійної діяльності, створення умов для організації змістовного дозвілля відповідно до здібностей та обдарувань учнів.
При комунальному закладі «Міський будинок культури» працює 7 художніх аматорських колективів, які мають звання «народний» та «зразковий».
 
Це ансамбль бально-спортивного танцю «Бейзик-степ», народного танцю «Нива», театр-студія «Огниво»,   молодіжний театр «Віват», театр гумору «Сміху-тона», оркестр народних інструментів,   оркестр духових   інструментів. В 2009 році колективи художньої самодіяльності та окремі виконавці взяли участь в обласному конкурсі народних та аматорських театрів ім. Є. Зарницької, обласному фестивалі дитячої творчості «Перші ластівки», обласному огляді народної творчості. 
Народний ансамбль танцю «Нива» став лауреатом обласного конкурсу сюжетного танцю «Чарівний чобіток». Ансамбль народних інструментів підтвердив звання «народний колектив» та став лауреатом обласного огляду оркестрів та ансамблів народних інструментів «Райдужний світ народних мелодій».

Традиційно проводяться в місті: День Вознесенської родини, День міста, День меду, День незалежності, започатковано конкурс на кращу пісню про місто «Тобі, Вознесенськ, моя пісня крилата. Кращі пісні про Вознесенськ місцевих композиторів та поетів були включені до пісенної збірки на CD-дисках. Традиційно в червні під патронатом міського голови проводиться рок-фестиваль «Крок на зустріч», в якому в минулому році брали участь колективи зі Львова, Одеси, Києва, Миколаєва, Южноукраїнська, Полтави, Кривого Рогу. За форматом колективи були різноплановими та цікавими, з певним рівнем професійної майстерності.

В своїй роботі колектив Міського будинку культури орієнтується на тісний зв'язок з трудовими колективами міста, враховуючи творчі потреби людей. Підтвердженням цьому є тематичні програми до професійних свят: дня вчителя, дня медпрацівника, дня комунального працівника, енергетика, працівників переробної промисловості.

В організації та проведені масових заходів колектив співпрацює із творчими колективами навчальних закладів міста, колективами художньої самодіяльності інших відомств.
Загальна кількість учасників, які прийняли участь протягом року в заходах - 11.5 тисяч, загальна кількість присутніх на них – 65.7 тисяч.

На базі Міського будинку культури працюють 8 дитячих клубних формувань, в яких займаються 132 учасника, а саме - 5 танцювальних (98 учасників), 1 вокальний (8 учасників), 1 театральний (20 учасників), 1 колектив художнього слова (6 учасників).
В 2009 році в Міському будинку культури працювало 13 клубних формувань, відвідувачами яких стали 250 учасників різних вікових категорій.
 
На базі Міського будинку культури проводився конкурс „Перші ластівки”, творчі звіти танцювальних колективів „Танцювальна мозаїка ”, свято «Яка радість, який рай, іде св. Миколай»); новорічні ранки „Зимняя фантазия” та інші. Всього заходів протягом року для дітей було проведено - 53.

По організації дозвілля старших груп населення слід відзначити вдалу співпрацю колективу з радою ветеранів   та   Вознесенською   «Соколиною козацькою паланкою». Більшість заходів проводяться в парку культури та відпочинку ім. Островського. Щотижня у вихідний день протягом двох годин на майданчику парку грає народний духовий оркестр.   Заходи, організовані для старшої вікової категорії з великим задоволенням відвідувала і молодь. А це такі програми як «Час „ретро” музики», „А в хоре я всегда спою”, „Посидим   по хорошему”, „Играй, гармонь” та інші.
 
Героїко-патріотичне виховання - важливий напрямок роботи міського Будинку культури.
24 березня – визначна дата в історії Вознесенська, це День визволення міста від німецько-фашистських загарбників. До 66 річниці визволення Вознесенська   було підготовлено та проведено свято „Тех дней не смолкнет слава”.

4 грудня спільно з військовими частинами Вознесенського округу було організовано та проведено тематичне свято „ Під армійським знаменом ” до Дня збройних сил України.
Однією із традицій святкування Дня міста Вознесенська є проведення Всеукраїнського фестивалю мистецтв «Зелений гай». Для участі у фестивалі до міста Вознесенська приїжджає талановита молодь із різних куточків країни. 
Саме завдяки фестивалю молоді виконавці мають можливість вдосконалювати свою майстерність.  
 
 
СПОРТ
Спортивно - оздоровча база міста Вознесенська налічує: 1 стадіон на 3000 посадочних місць, 28 спортивних майданчиків, з них: 3 - із штучним покриттям, 1 тренажерне містечко під відкритим небом, 2  футбольних поля, 8 стрілкових тирів, 15 спортивних залів, 10 майданчиків з тренажерним обладнанням, 15 приміщень для фізично-оздоровчої роботи, з них 5 - із тренажерним обладнанням, 1 тенісний корт, 1 дитячо-юнацька спортивна школа, 1 фізкультурно-спортивний комплекс "ВОЗКО".

У місті функціонує міський центр фізичного здоров`я населення «Спорт для всіх». Протягом звітного періоду проведено сім фізкультурно-оздоровчих заходів, в яких прийняло участь понад 700 чоловік. На проведення зазначених заходів було використано 11,8 тисяч гривень. На утримання спортивних споруд було використано 200,0 тисяч гривень. Придбано спортивного інвентарю та обладнання на суму 33,0 тисячі гривень.
Вирішене питання про фінансування олімпійських видів спорту у місті, а саме: настільного тенісу ( 10 тисяч гривень) для участі у чемпіонаті України серед жіночих команд у вищій лізі. Придбані тенісні столи (7 штук) на суму 30 тисяч гривень.

З метою підготовки футболістів належного рівня проведено реконструкцію футбольного поля міського стадіону на суму 180 тисяч гривень та побудоване тренувальне футбольне поле розміром 45х90 м на території міської загальноосвітньої школи № 8.
В місті завершується будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу з плавальним басейном, який відповідатиме стану та вимогам спортивних організацій. Будівництво відбувається за рахунок місцевого, обласного бюджетів та залучених коштів.
 Громадські організації, які займаються спортом та оздоровчою діяльністю налічують:

Спортивно оздоровчі клуби:
«Отогава -до», «Хо-фи-хо», ВОЗКО, Дай-цзи, клуб Муей - тай «Ягуар», клуб скаутів «Дзиги», секція спортивної акробатики, секція спортивних танців «Бейзик-спет»
В місті дуже розвинуті східні єдиноборства. Представники цих шкіл приймають участь і в змаганнях міжнародного рівня, Клубках Світу. Багато спортсменів мають спортивні звання: 2 майстри спорту, 12 кандидатів в майстри спорту, 11 спортсменів є членами національних збірних по карате різних версій.
В місті налічується 5 тренажерних залів для занять фізичною культурою та фітнесом, які постійно відкриті для відвідування.

Також в місті великою популярністю користується центр «За здоровий спосіб життя», який займається впровадженням системи оздоровлення, має широку інформаційну базу. В центрі проводяться консультації, лекції на тему здорового способу життя, друкуються цікаві статті до міської газети.

В клубі скаутів постійно організовуються походи, проводиться фізкультурно-оздоровча робота з молоддю, тренер працює з інвалідами в сфері інва-спорту. В чемпіонатах області по туризму скаути постійно займають призові місця.
Команда зі спортивної акробатики стала срібним призером на Чемпіонаті України зі спортивної акробатики.
Секція зі спортивних танців приймає участь у змаганнях, постійно проводить показові виступи.
 
 
 
 
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

TyTa
"));