bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

Офіційний сайт міста Вознесенськ Офіційний сайт міста Вознесенськ
Офіційний сайт міста Вознесенськ
"Єднання зусиль громади для процвітання міста"
Офіційний сайт міста Вознесенськ
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayanТелефонний код - 05134
Поштовий індекс (56500)

Українські міста в Iнтернеті


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

Результати проведення соціологічного дослідження «Перешкоди та прояви корупції на шляху здійснення безоплатної приватизації землі громадянами»
24-09-2007

У серпні 2007 р. Вознесенською міською громадською організацією «Агентство економічного розвитку м. Вознесенська» було проведено соціологічне опитування. Опитування проводилось в рамках реалізації проекту «Протидія корупції в сфері управління земельними ресурсами», який впроваджується в рамках проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна». У опитуванні взяли участь100 мешканців міста, які вже скористалися своїм правом на безоплатну приватизацію землі. 

Головною метою даного дослідження було визначення основних перешкод та корупційних проявів на шляху здійснення безоплатної приватизації землі громадянами та подальше використання результатів дослідження в ході розробки  рекомендацій по їх усуненню. 

За результатами дослідження були встановлені наступні факти:

1. Основним і найбільш поширеним, а значить зрозумілим і доступним джерелом інформації про можливість безоплатної приватизації землі виявилися люди (вказали 59% респондентів). Набагато менше (12%) опитаних вказало на газети, як джерело інформації.

2.  Половина (50%) респондентів вказувало, що зверталось за консультаціями по процедурі безоплатної приватизації Треба відмітити, що серед тих 50% респондентів, які звертались за консультаціями, третина (34%) не змогли отримати вичерпної інформації.  

3. Більшість респондентів (90%) приватизували земельну ділянку для експлуатації житлового будинку, інші (10%) – для ведення особистого селянського господарства. Для інших цілей опитані не приватизували земельні ділянки, хоча законом передбачена така можливість. У більшості (90,9%) з респондентів приватизована ділянка була вже у користуванні до приватизації. 

4.  Середня площа приватизованої земельної ділянки становила 0,077 га (мін. 0,1 га, максимальна 0,75 га). У двох випадках респонденти вказували, що приватизували для будівництва або експлуатації житла ділянку площею більше 0,1 га, хоча це не передбачено законодавством.

5.  Один з індикаторів бюрократизму та потенційним джерелом корупції є кількість звернень до різних установ у процедурі. Середня сума відвідувань всіх установ впродовж процедури приватизації становить 11,2 рази. Найбільш проблемними виявились відділ земельних ресурсів (2,76 відвідування впродовж процедури) та землевпорядна організація (3,36 відвідування). 

6.  У процедурі безоплатної приватизації респонденти вказували, що від них вимагалось в середньому 7 документів (мінімально 1 документ, максимально 10 документів, найчастіше називали 8 документів).

7. Перед отриманням державного акту, законодавство вимагає, щоб особа, яка приватизує земельну ділянку замовила необхідну для приватизації документацію у землевпорядної організації, що має ліцензію на виконання землевпорядних робіт. В середньому по всіх організаціях вартість послуг з виготовлення документації становила:

- до 600 грн. оплачувало 72,7% респондентів,

- до 1000 грн. – 21,2%

- до 2000 грн. – 5,1%

- більше 2000 грн. – 1%

8. Від моменту звернення респондента до міської ради до одержання державного акту найчастіше (41% відповідей) процедура тривала до півроку (але більше 3х місяців).

9. Всього 22% респондентів назвало хоча б один вид додаткових витрат, при чому середня сума всіх витрат становила 291,76 грн. Найчастіше респондентам доводилось витрачати на платні послуги державних органів (45,5%) та хабарі (40,9%).

10. Основною особливістю здійснення безоплатної приватизації землі в місті громадянами є те, що 19,39% опитуваних здійснювали не приватизацію земельної ділянки, а переоформлення документу, що підтверджує право власності на земельну ділянку (державного акту) по раніше вже приватизованій земельній ділянці. Тобто, фактично декілька разів відбувалося виготовлення технічної документації для отримання державного акту по одній і тій же самій земельній ділянці.

11. Всього 40,8% опитаних підтвердили, що були затримки під час проходження процедури безоплатної приватизації земельних ділянок., а у 58,2% опитуваних затримок не було. При цьому, якщо були затримки, респонденти їх в основному ніяк не вирішували – чекали (67,5%).

12. Всього 2% респондентів вказували, що звертались із позовами до суду у процесі безоплатної приватизації. Серед причин звернень називали: порушення строків виконання договірних зобов’язань та неправильно написане прізвище у документах. Таким чином, до судових тяжб населення Вознесенську можна вважати ще не готовим, воно сподівається на порядність чиновників.

13. Недоліки в роботі землевпорядних організацій: Укладання в усній формі договору про виконання робіт/надання послуг по виготовленню технічної документації їз землеустрою по видачі та реєстрації державного акту на право власності на земельну ділянку між громадянином та землевпорядною організацією в переважній більшості випадків. Неналежне оформлення розрахунково-касових операцій між громадянином (замовником) та землевпорядною організацією (виконавцем) – в значній кількості випадків громадянину не надавалися підтверджуючі бухгалтерські документи про оплату (чек, корінець касового ордеру).  Не надання громадянину (замовнику) одного примірника документації їз землеустрою по видачі та реєстрації державного акту на право власності на земельну ділянку. Це тягне за собою повторне виготовлення технічної документації. 

14. Процедура безоплатної приватизації земельних ділянок у м. Вознесенську за оцінками мешканців, які вже мали досвід її проходження, є витратною, тривалою та складною. В чому саме полягають проблеми процедури, ми намагались з’ясувати у дослідженні.Основні незручні моменти процедури:

1)         Необхідність збирати велику кількість документів (35,4%)

2)         Відсутність „єдиного вікна” (34,4%)

3)         Необхідність самостійно відвідувати велику кількість установ (30,2%)

4)        Відсутність чітко визначеної процедури, викладеної в спеціальній пам’ятці для громадян (21,9%)15. 
При умові, якщо б у м. Вознесенськ була розроблена програма сприяння безоплатній приватизації, респонденти радять в неї включити такі заходи:

  

Якщо Вас зацікавили результати даного соціологічного опитування, Ви зможете ознайомитися з ними за адресою: вул. Леніна, 41 2 поверх ГО «Агентство економічного розвитку м. Вознесенська».

 
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

TyTa
"));