bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

Офіційний сайт міста Вознесенськ Офіційний сайт міста Вознесенськ
Офіційний сайт міста Вознесенськ
"Єднання зусиль громади для процвітання міста"
Офіційний сайт міста Вознесенськ
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayanТелефонний код - 05134
Поштовий індекс (56500)

Українські міста в Iнтернеті


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

До Всесвітнього дня захисту прав споживачів
19-03-2010

15 березня 2010 року світова спільнота відзначила Всесвітній день захисту прав споживачів.

День захисту прав споживачів – це не тільки привід для того, щоб освіжити в пам’яті наші права, згадати про успіхи та невдачі на ниві захисту своїх споживацьких прав, а й нагадати всім виробникам і бізнесменам прислухатися до поради пращурів – «не обдури, не завдай шкоди ближньому своєму».

Перші паростки споживчого права були закладені в Законах древнього Вавілонського царя Хаммуралі (ІІ тис. до н.е.).

На Запорізькій Сечі не допускалось самовільне завищення норми і вартості на продаж «товаров съедобных и пищевых продуктов».

За часів Петра І торгівця, який обманув, або продав неякісний товар судили на майдані перед усім людом.

15 березня 1962 року, вперше в новітній історії, Джон Кеннеді звернувся до Конгресу США і одночасно до громадських об’єднань із закликом визнання за споживачами чотирьох основних прав:

- право на безпеку товарів і послуг;
- право на інформацію;
- право на вибір товарів і послуг;
- право бути почутим.

Саме ці права стали фундаментальними, а на їх захист в теперішній час орієнтовані уряди держав світового співтовариства.

В 1973 році Європейський Союз на 25-сесії Консультативної асамблеї прийняв Хартію захисту споживачів.

З 1983 року за рішенням ООН 15 березня визначається як Всесвітній День прав споживачів, що підтвердило визнання прав і інтересів споживачів невід`ємною часткою загально визначених прав людини і стало початком становлення всесвітнього споживчого руху.

Україна стала однією із небагатьох держав, де існує така розвинута законодавча база у сфері захисту прав споживачів, а також створений спеціальний уповноважений орган – Держспоживстандарт України (Державний комітет з питань технічного регулювання та споживчої політики).

Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 40 Конституції України держава захищає права споживачів, здійснює контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт, сприяє діяльності громадських організацій споживачів.

Стаття 50 встановлює, що кожен має право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та відшкодування завданої шкоди. Кожному гарантується право вільного доступу до інформації про якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення.

Історія розвитку споживчого права в Україні почалася з прийняттям у 1991 році Закону України «Про захист прав споживачів», положення, якого закріпили основні права споживача і наповнили їх новим змістом. Прийнято також 15 Законів, 110 Постанов уряду, що зачіпають і регулюють окремі сфери споживчого законодавства.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про захист прав споживачів» в Миколаївській області створено Управління у справах захисту прав споживачів.

Щоб запобігти надходженню на споживчий ринок неякісних та небезпечних товарів, надання неякісних послуг протягом 2009 року та за 2 місяця 2010 року спеціалістами управління перевірено 1332 суб'єктів господарювання. За результатами здійснення державного контролю дотримання вимог законодавства України про захист прав споживачів у

90,5 % від перевіреної кількості суб'єктів господарської діяльності виявлено і упереджено більш ніж 2,9 тис порушень прав споживачів, забраковано та відкликано від споживачів неякісної та небезпечної продукції на загальну суму 1442,3 тис.грн.

Більше ніж 50% підприємств перевірено у взаємодії з працівниками правоохоронних органів, органів державного контролю і нагляду, органів місцевого самоврядування, громадськими організаціями, таким чином кожне друге підприємство перевірено з іншими органами контролю та нагляду.

До основних видів порушень необхідно віднести відсутність доступної, достовірної інформації для споживачів, відсутність документів, які підтверджують якість товарів та послуг, відсутність документів, які підтверджують факт надання послуги або продажу товару.

Протягом 2009 року спеціалістами управління відібрано на лабораторні дослідження 474 зразків продукції, 161 з них, або 33,97% не відповідали вимогам нормативних документів.

З скаргами до управління звернулося 757 споживачів, у 82,0 % випадків їх вимоги були задоволені та відшкодовано близько 489,4 тис. грн. за придбані неякісні товари та надані у неповному обсязі або неякісні послуги.

За 2009 рік здійснено 196 публікацій в засобах масової інформації.Офіційний сайт міста Вознесенськ

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

TyTa
"));