bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

Офіційний сайт міста Вознесенськ Офіційний сайт міста Вознесенськ
Офіційний сайт міста Вознесенськ
"Єднання зусиль громади для процвітання міста"
Офіційний сайт міста Вознесенськ
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayanТелефонний код - 05134
Поштовий індекс (56500)

Українські міста в Iнтернеті


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

Вознесенськ крокує в Європу
28-04-2010

На берегах р. Південний Буг, у Миколаївській області, розташоване районне місто Вознесенськ. Містечко провінційне, але зі своїми амбіціями, мріями та планами на гарне життя. Перефразовуючи відомий вислів, можна сказати, що міська влада зрозуміла: якщо Європа не йде назустріч Україні, тоді Вознесенськ йде в Європу.

І вирішили, що починати треба... зі сміття, тобто, масштабного прибирання. Адже для європейських країн першочерговим завданням є чистота їхніх міст. Для цього вони займаються сміттям: сортують його (причому населення здійснює це добровільно), і перероблюють в нові корисні речі. Таким чином, держава заробляє на переробці сміття і водночас турбується про довкілля й здоров'я людей.

Як і у всьому в світі, люди в Україні все більше споживають цивілізаційних та природних благ. Вже звикли до маленьких "радощів" - поліетиленового пакетика, дитячого підгузника, соку в пластиковій тарі тощо. А куди ж поділися господарські торби, пелюшки і компот з сухофруктів власного приготування? Хто знає, можливо криза допоможе повернутися до них і раціональніше ставитись до речей?

В нашому місті наслідки споживання, зокрема побутового і торговельного сервісу, досить помітні: обсяги щорічного утворення ТПВ (твердих побутових відходів) у Вознесенську складають 20096 тонн у рік.

Окрім цього, у місті щорічно утворюється 2 тис. тонн великогабаритних відходів, 1 тис. тонн будівельних відходів та 19 тис. куб. м. опалого листя.

Місто має сміттєзвалище. Захоронення ТПВ здійснюється на санкціонованому полігоні (рік введення в дію 1958 р., проектна потужність 436 тис. м3, або 75 тис. т). Загальна площа санкціонованого полігону становить - 12,6 га. Проектний обсяг видалення відходів за паспортом складає 416,6 тис. тонн відходів. Звернемо увагу: на початок 2008 року завантаженість полігону складала 85%. Розрахунковий термін експлуатації спливає 2018 року.

Що робити далі? Будувати нове звалище?

Вирішили, що це хибний шлях, який призведе до неминучих проблем, зокрема, забруднення рунтових вод небезпечними речовинами.

Вода - універсальний розчинник. Просочуючись крізь шари захоронених відходів, дощова (тала) вода "збагачується" різними хімічними речовинами, які утворюються у процесі розкладання сміття. Неграмотний вибір місць захоронення і нехтування засобами безпеки дозволяє цій отруйній суміші досягати водоносних горизонтів.

Далі - утворення метану. Цей газ може поширюватись у землі горизонтально, накопичуватись у підвалах приміщень і вибухати там при запалюванні. Поширюючись у вертикальному напрямку, метан спричинює отруєння й загибель рослинності. За відсутності рослинного покрову починається ерозія рунту, захоронені відходи оголюються і виходять на поверхню.

Просідання грунту. Воно пояснюється тим, що, розкладаючись, сміття зменшується у об'ємі, рунт просідає. В утворених пониженнях згодом накопичується вода, що активізує утворення токсичного фільтрату. Через певний період часу місце захоронення може перетворитись на болото.

Поширення антисанітарії. У теплу пору року сміттєзвалища стають головними розплідниками пацюків і мух.

Забруднення повітря. Дане небезпечне явище відбувається при спалюванні сміття. За деякими даними спалювання сміття, що містить небезпечні речовини (пластмаси, ртуть, цинк), може призвести до онкозахворювань у населення.

Саме тому місто почало активно шукати вирішення проблеми утилізації сміття.

Отже, якщо не сміттєзвалище, тоді що?

Рішенням сесії міської ради N8 від 5 вересня 2008 року була прийнята "Програма збору, транспортування, сортування та утилізації твердих побутових і подібних до промислових відходів у м. Вознесенську Миколаївської області".

А вже у лютому 2009 року в місті з'явився пілотний район з роздільним збором сміття. В результаті спільної ініціативи громадської організації "Агентство економічного розвитку", міської влади та комунального підприємства "Санітарна очистка міста" був реалізований проект "Розробка та впровадження технологій "зеленої" ресурсозберігаючої енергетики в м. Вознесенську". Проект був профінансований за рахунок коштів Фонду Східна Європа та місцевого бюджету, завдяки чому в місті з'явилось перших дев'ять майданчиків для роздільного збору - паперу, скла та пластику. Було досить багато негативних прогнозів:"Це не спрацює", "Наші люди не готові", "Це не для нашого менталітету"...Але як показав час, завдяки наполегливості все спрацювало. Експеримент був вдалий і, незважаючи на всі застороги, люди почали сортувати сміття. І тепер перед містом постала ще більш амбітна мета - охопити всю територію міста роздільним збором сміття. І перші кроки з досягнення цієї мети вже робляться.

На початку 2009 року Вознесенська міська громадська організація "Агентство економічного розвитку" спільно з Вознесенською міською радою та комунальним підприємством "Санітарна очистка міста" реалізували проект "Ефективне поводження з ТПВ - запорука екологічно чистого та заможного міста" при фінансуванні Канадського Фонду підтримки місцевих ініціатив. В рамках проекту було встановлено ще 17 майданчиків з роздільного збору сміття, що дало можливість на 80% охопити територію міста з багатоповерховою забудовою. Для оптимізації процесу роздільного збору сміття та для збільшення території було прийнято рішення про встановлення двох спеціалізованих контейнерів - один для паперу, а інший для скла та пластику. Для простих жителів міста, це стало в новинку. Але як показав досвід, не достатньо лише встановити контейнери, мабуть, найскладнішим та найважливішим моментом у програмі сортування сміття є переконання самого населення у необхідності даної справи. Треба змінювати усталені стереотипи та формувати нове ставлення до сміття.

Поєднавши економічні методи стимулювання з проведенням систематичної інформаційно-просвітницької кампанії серед всіх верств населення можна переконати людей , що сортувати сміття - сучасно, вигідно і екологічно безпечно.

І хто скаже тепер, що ми не на вірному шляху?

Вознесенська міська громадська організація " Агентство економічного розвитку"
УКРІНФОРМ

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

TyTa
"));