bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

Офіційний сайт міста Вознесенськ Офіційний сайт міста Вознесенськ
Офіційний сайт міста Вознесенськ
"Єднання зусиль громади для процвітання міста"
Офіційний сайт міста Вознесенськ
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayanТелефонний код - 05134
Поштовий індекс (56500)

Українські міста в Iнтернеті


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

Вознесенськ: як отримати інформацію та скористатись своїм правом на землю?
28-04-2010

На сьогоднішній день жителі міста Вознесенська, які бажають придбати, безоплатно приватизувати або узяти в оренду земельну ділянку, стикаються з проблемою відсутності вільного доступу до інформації. Кому з нас не доводилося вистоювати довгі черги перед кабінетами і виявити, що стукати треба в інші двері? Хто з нас завжди знав, які документи потрібно зібрати і в кінцевому результаті виходило, що не вистачає ще однієї справочки? Та, з рештою, чи мало з нас таких, що не тільки не почули, які документи збирати і що заповнити, а наткнулись на чиновницьку грубість чи цинічне очікування хабара? 

Проблема дістати необхідну інформацію від управлінців є актуальною для всієї України. Для того щоб кожному з нас бути повноцінним громадянином нашої держави та в повному обсязі користуватись усіма можливостями та вигодами, що гарантує нам конституція, треба обов’язково знати свої права. Одним з голових прав та свобод громадянина є право на вільний доступ до інформації. Знайте, що право на отримання інформації вам гарантує Конституція України та Закон України «Про інформацію». Майте на увазі, що ви можете посилатись також на Закон України « Про звернення громадян». Звернення адресуються органам державної влади і місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань. 

Кожен має право звертатися з інформаційним запитом щодо будь-якої інформації, незалежно від того чи стосується вона реалізації законних прав та свобод цієї особи, а також без пояснення причин. Органи влади не мають повноважень відмовляти у наданні інформації, якщо інформація, що запитується, не стосується цієї особи.
    Практика показує, що запити варто готувати тільки в письмовій формі. Таким чином підвищуються ваші шанси на отримання відповіді або успішне оскарження залишення запиту без розгляду. Крім того, надзвичайно важливо, щоб запит відповідав усім формальним вимогам щодо його змісту. Обов’язковими реквізитами інформаційного запиту є: прізвище, ім’я та по-батькові запитувача, вказівка на письмову або усну інформацію, яку бажає отримати запитувач, точна і повна поштова адреса, за якою треба надсилати відповідь.
    Ще однією особливістю цього процесу є відправка запиту. Варто підкреслювати наскільки важливо володіти письмовим підтвердженням факту отримання інформаційного запиту тими, кому він був адресований. Для того, щоб отримати належний доказ цієї обставини, необхідно відправляти лист із запитом з повідомленням про вручення поштового відправлення. Це повідомлення повернеться до вас через кілька днів після отримання адресатом вашого листа. У повідомленні буде вказано, хто і коли отримав ваш запит, а це у свою чергу, завжди спростує посилання відповідача на те, що ніякого запиту він не отримував.
    Щоправда, цього не завжди буває достатньо, оскільки наступним аргументом з боку опонента часто висувається: „Так ми від вас отримали чистий аркуш”. Для того, щоб нейтралізувати і цей випад рекомендується відправляти лист як „цінний”. Його цінність можна оголосити і в одну гривню, однак запитувач отримає один примірник опису вкладення у цінний лист, в якому буде вказано, що ви надсилали саме інформаційний запит (опис скріплюється штампом поштового відділення), Таким чином, чиновник не зможе вигадати, що ви надіслали йому не інформаційний запит, а листівку «З 8 березня!».
    Строк отримання відповіді на інформаційний запит та форма цієї відповіді – також окреме питання в історії з інформаційними запитами.
    Закон (стаття 33 Закону „Про інформацію”) розділяє процедуру задоволення інформаційного запиту на дві частини. Перша частина називається розглядом запиту на предмет можливості його задоволення. Для того, щоб відповісти запитувачеві чи отримає він відповідь, чиновникам надається 10 календарних (підкреслимо – календарних днів). Після сплину вказаного строку ви повинні отримати або обґрунтовану відмову в задоволенні запиту або повідомлення про те, що ваш запит таки буде задоволено.
    Тут починається друга частина історії із запитом – його задоволення. Для того, щоб його здійснити, закон відводить 30 календарних днів.
    - Якщо протягом місяця ви не отримали відповіді на свій запит або не отримали повідомлення про необхідність продовження строку розгляду запиту, то набуваєте права примусити чиновника виконати його обов’язок.
    Запитувач має право оскаржити до органу вищого рівня або безпосередньо до суду відмову в наданні інформації або відстрочку у задоволенні інформаційного запиту.
    - Необґрунтована відмова у наданні інформації або порушення визначеного строку для її надання без поважних причин тягнуть за собою дисциплінарну або іншу відповідальність посадових осіб органів влади.
    - Позовна заява (адміністративний позов) підписується позивачем і подається до відповідного суду у двох екземплярах (рекомендованим, а краще цінним, з описом, листом або до канцелярії під розписку і штамп). До заяви додається квитанція про сплату державного мита (на сьогодні, відповідно до п.1 "б" ст.3 Декрету КМУ "Про державне мито", №7-93 від 21.01.93 – 0,2% неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, тобто 3 грн.40 коп.) та копія повідомлення про вручення запита (або звернення) адресату.
    - Відповідно до п.2 ст.99 Кодексу про адміністративне судочинство адміністративний позов може бути подано протягом року з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (себто з дати закінчення місячного терміну з дня отримання адресатом запиту або звернення).
    Отже, шановні громадяни, - шануймося! Тобто, коли виникає проблема доступу до інформації під час оформлення права придбати, безоплатно приватизувати або отримати в оренду земельну ділянку, то необхідно діяти за схемою: ЗНАЄМО права, ЗАСТОСОВУЄМО на практиці, ЗМУШУЄМО чиновників у разі необхідності задовольнити свій інформаційний запит.
    Також ви можете звернутись за індивідуальною консультацією до юриста організації за тел. 3-22-50 або у офіс організації. Уся інформаційна та юридична допомога надається громадянам ГО «АЕР» в рамках проекту «Моніторинг доступності інформації у сфері земельних ресурсів », який виконується при підтримці Інституту «Відкрите Суспільство», Будапешт в рамках програми Малих грантів ім. М. Новіцкого Фонд Гельсінський з Прав Людини. 

Вознесенська міська громадська організація "Агентство економічного розвитку"
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

TyTa
"));