Зима для птахів - це велике випробування, особливо зараз наприкінці. І найкращим подарунком для них стане годівничка з кормом. Підгодовування взимку сприяє збереженню чисельності птахів, та є одним з головних засобів залучення їх до певної місцевості, що дає змогу провести дослідження видового складу птахів.
Для виготовлення годівниць можна використовувати порожні пластикові пляшки,картонні коробки чи робити годівнички з фанери чи дерева. Головне, щоб пташкам було зручно. Корм необхідно додавати потроху кожен день. Особливо корму має бути вдосталь під час ожеледиці та снігопадів, бо в таку негоду джерелом харчування для птахів лишаються тільки годівниці. Несмажене насіння соняшника дуже полюбляють снігурі та синиці, його краще ледь-ледь роздушити качалкою. Просо, пшоно їдять синиці та горобці.
Крихти сухого білого хліба – чудовий корм для багатьох птахів, а чорний хліб шкідливий для всього птахства. Чудово приваблює птахів відварена вівсяна крупа, заправлена яким-небудь тваринним жиром. Насіння гарбуза, дині, кавуна підійде більшості птахів. Ягоди горобини та бузини – чудовий корм для дроздів. Узимку такі дрібні птахи, як блакитна синиця, щодня мають з'їдати біля чверті їх власної ваги для того, щоб вижити. Відтак, вони значною мірою залежать від їжі, наданої людьми.
Неможна підгодовувати птахів смаженим насінням, солоним м'ясом чи салом, чорним хлібом. Серед птахів, що відвідують годівничку, можна нарахувати багато видів. З холоду та голоду вони знову з'являються там , де їх підгодовували минулого року. Деякі птахи можуть навіть заглядати та стукати у вікно, нагадуючи про себе. Переважна більшість з них – це синиці ( якщо не рахувати горобців та голубів, що з'являються біля годівничок чисельними зграями). Птахи і взимку бережуть дерева. Їм обов'язково потрібні комахи, і вони здатні практично повністю знищити шкідників, які зимують в стовбурах та коренях дерев. У ясні не морозні дні синиці зранку ненадовго прилітають до годівнички, а потім вирушають збирати комах. У цих птахів розвинуте «мавпування» один одного в пошуках їжі. Варто одній синиці виявити зимуючу гусінь на дереві, як одразу до неї приєднується зграйка. Після такого огляду стовбура дерева шкідників не залишиться.
ngorod.mk.ua