Вознесенськ - один з найбільш великих промислових, культурних і історичних центрів Миколаївської області. Місто було засноване в 1795 р. Царицею Катериною ІІ і названо на честь церковного свята - Вознесіння Господнього.

Історія міста почалася в ХV столітті, коли на високій горі південної околиці сучасного Вознесенська було побудовано турецьку фортецю Чичаклей, потім на початку ХVІІІ ст. на цьому місті був козацький замовник «Соколи». У 1789 році князь Г.Потьомкін запропонував Катерині ІІ збудувати на місті «Соколів» нове місто і назвати його Вознесенськом. Через 6 років 27 січня 1795 році було видано указ про заснування Вознесенського намісництва і будівництво його центру Вознесенська.
За проектом Вознесенськ повинен був стати значним адміністративним і торговим центром на півдні Росії. При в’їзді у місто було споруджено символічні триумфальні ворота (проіснували вони до середини 60-х років ХХ століття).
Будівництво набуло особливого широкого розмаху, з Київської і Подільської губернії до Вознесенська перевезли 35 тисяч лип, акацій, ясенів, осокорів. В центрі міста на підвищенні насадили великий сад, за містом-гай. В саду спорудили басейн, штучні водопади, альтанки, мініатюрний замок в стилі середньовіччя і два великих палаци.
Розташовано місто в південній частині України в центрі Миколаївської області. Клімат у регіоні - континентальний. Населення міста складає 37,3 тис. жителів. Загальна земельна площа міста складає 2256 га, питома вага площі під забудовою складає 45 %, незадіяними в економічних відносинах є 28 % від загальної площі міста. Бюджет міста Вознесенська на 2009 рік склав 93 581 274 грн.
На території міста протікає ріка Південний Буг з притокою рікою Мертвовод, що є важливими транспортними артеріями. Під містом знаходяться унікальні великі прісні озера питної води, з яких за допомогою 30 свердловин здійснюється водопостачання, також розроблені дві свердловини з яких здійснюється видобуток мінеральної води. Поблизу міста, на території Вознесенського району, знаходяться наступні мінерально-сировинні ресурси: пісок будівельний, камінь будівельний, камінь декоративний, вапно, цегляно-черепична сировина, граніт і глина.
У місті розташовано 18 основних промислових підприємств, з них 78% легкої промисловості (виробництво шкіри і шкірсировини, пошив верхнього одягу, виготовлення меблів, пошив взуття) та 22% харчової промисловості (виробництво м'ясо - ковбасних виробів, сирів, молочної продукції, виробництво консервованих овочів і фруктів, хлібобулочних і кондитерських виробів). Підприємства Вознесенська утворюють мережу фірмових магазинів, що пропонують ексклюзивний одяг і взуття, виготовлений відповідно до європейських стандартів якості. Асортимент і помірні ціни задовольнять самого вибагливого покупця, що зможе поласувати ще й смачною продукцією харчової промисловості.
На території громади активно розвивається співробітництво між представниками громадськості, бізнесу і місцевої влади. Громадськість міста на сьогоднішній день представлена 43 діючими і зареєстрованими громадськими організаціями і 29 благодійними фондами. При активній участі і співробітництві з недержавними організаціями і представниками бізнесу в місті був розроблений і затверджений: Статут міста, Стратегічний план економічного розвитку міста "Вознесенськ 2010", Стратегічний план розвитку житлово-комунального господарства м. Вознесенська на 2004-2010р.р., Муніципальна інвестиційна програма м. Вознесенська на 2002 - 2010р.р., програму Про соціальне замовлення в м. Вознесенську, а також ряд інших комплексних цільових програм.
Одним із пріоритетів органів міської влади являється налагоджування зовнішньоекономічних зв’язків з представниками різних країн. 24 серпня 2004 року під час візиту делегації з міста Радомсько (Республіка Польща) в місто Вознесенськ, була підписана Рамкова угода про співпрацю між містами Вознесенськ та Радомсько (Республіка Польща). Відповідно до якої, двостороннє співробітництво між двома містами поширюватиметься на нижченаведені сфери: промисловість, транспорт і торгівля; наука, техніка, освіта та охорона здоров’я; культура і мистецтво; розвиток туризму і спорту; екологія; місцеве самоврядування; підтримка малого та середнього бізнесу.
Під час святкування в травні 2009 року 214 річниці з дня заснування міста Вознесенська, наше місто відвідали представники Муніципалітету Хесекуа Адміністративного району Іден (Південно-Африканська республіка), міста Радомсько (Республіка Польща) та міста Бендери. В ході візиту обговорювалися можливості реалізації спільних проектів в сферах: налагодження господарських зв’язків, здійснення експортно-імпортних операцій, розвитку туризму, здійснення культурних, спортивних, освітніх та професійних обмінів.
Під час візиту делегації з міста Вознесенська до муніципалітету Хесекуа на святкування Дня Африки, було відкрито експозицію Української культури та історії міста Вознесенська.
У червні 2009 року відбувся візит молодіжної делегації м. Вознесенська в складі представників освіти, медецини, туризму, культури та бізнесу до м.Родомсько (Республіка Польща) де відвідали міжнародну конференцію "Золоті ідеї для творчого потенціалу".
В жовтні 2009 року молодіжна делегація з міста Вознесенська в складі 10 чоловік, відповідно до Меморандуму про співпрацю між містом Вознесенськ та Муніципалітетом Хессекуа відвідали Південно-Африканську Республіку.
|